Ravintolapalvelut
Vieraanvaraiseen Lasikylään kuuluu hyvä ruoka- ja kahvipaikka. Tästä huolehtii A-oikeuksin varustettu Ravintola Café Depont. Avoinna joka päivä 9-15, muulloin tilauksesta.
Tilauksesta mm. lasisirkus-illalliset, kokoukset ja juhlat.
Majoituspalvelut
Lasikylän Vierashuoneet sijaitsevat aivan kylän keskustassa Kivimuurin tiloissa. Näkymät ovat suoraan historialliseen kylämiljööseen ja lasimaailmaan. Majoitustilaa on 20 hengelle. Huoneita on kahdeksan. Jokaisessa viihtyisästi sisustetussa, tilavassa huoneessa on oma wc ja suihku. Huoneet ovat hillityn moderneja ja savuttomia. Aamiaiset ja muut ateriat tarjoillaan samassa rakennuksesa Café Depontin tiloissa.
Kokouspaikka
Niille, jotka arvostavat persoonallisuutta ja vaihtelua tavanomaiseen hotelliympäristöön verrattuna, Nuutajärvi tarjoaa ainutlaatuiset kokouspuitteet. Rauhallisessa ympäristössä pystyy keskittymään ja oman ohjelman lomassa voi rentoutua lasin vastustamattomassa maailmassa ja ympäröivässä luonnossa. Kokoustilat perusvarusteineen sijaitsevat ravintolan ja majoitustilojen kanssa samassa rakennuksessa.
Yhteydenotot
hanna.laine@ppa.inet.fi
puh. 0204 396505




